Hamas: İsrail İle Müzakereler Yapmak İntifadaya İhanettir

Hamas, Filistin Medeni İşler Bakanı Hüseyin Eş-Şeyh’in Filistin Yönetimi’nin işgal yönetimiyle güvenlik müzakereleri yaptığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, söz konusu müzakerelerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu kökleştirdiğini, Filistin halkını ve intifadasını sırtından bıçaklamak anlamına geldiğini bildirdi.

Hamas Hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride, Hüseyin Eş-Şeyh’in açıklamalarının daha önce görüşmelerin güvenlik koordinasyonunun sona erdiğini bildirmek amacıyla yapıldığını iddia eden Filistin Yönetimi’ni yalanladığı ifade edildi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Batı Yaka’daki güvenlik birimleri, işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son verilmesi için Filistinli grupların yaptıkları tüm çağrılara kulak tıkamaya devam ediyor.

Batı Yaka’da direniş taraftarlarına ve intifada gençliğine göz açtırmamaya çalışan, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik yüzlerce eylemi önlediğini övünerek anlatan Mahmud Abbas’a bağlı güvenlik birimleri, bu çabalarıyla sık sık işgal rejimi liderlerinin övgülerine mazhar oluyor.