Home / Direniş Ekseni / Hamas: İran, Filistin Direnişinin Ana Destekçisi

Hamas: İran, Filistin Direnişinin Ana Destekçisi

İran’ın Filistin direnişinin ana destekçisi olduğunu söyleyen Hamdan, nükleer anlaşmanın Filistin direnişine olumlu yansıyacağını ifade etti.

Filistin Direnişinin Siyonist İsrail ile olan savaşında çok sayıda ülke yardım vaatleri ve reklam kampanyaları yaparken, İran İslam Cumhuriyeti tüm gücüyle Filistin Halkının ve Direnişinin yanında olmaya devam ediyor.

Filistin Direniş Gruplarından Hamas, İslami Cihad, Filistin Halk Kurtuluş cephesi gibi bir çoğu da İran İslam Cumhuriyetinin Filistin Direnişine olan desteğini çok defa dillendirerek yaptıkları açıklamalarda, İran’ın Filistin konusunda üzerine düşeni yaptığını ifade ederek İran halkına ve yönetimine teşekkür ediyorlar.

Ayrıca Siyonist İsrail de Filistin ile yaptığı savaşlarda Direnişin kullandığı silah-füze-insansız hava aracı gibi teçhizatların ve bunların teknolojik alt yapısının İran İslam Cumhuriyetinden geldiğini ve dolayısıyla her savaşta aslında İran ile savaştıklarını ifade ediyor.

Bu konulara dair yaptığı açıklamada İran’la ilişkilerin günden güne geliştiği ve sadece son bir yıl içerisinde Hamas’ın İran’a en az üç ziyaret gerçekleştirdiği bilgisini veren Hamdan, İran’ın Filistin direnişine desteğinde Ayetullah Hamanei’nin kilit bir konuma sahip olduğunu kaydetti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir