Home / Direniş Ekseni / Hamas: İran Bizi Koşulsuz Destekliyor

Hamas: İran Bizi Koşulsuz Destekliyor

El-Alem haber kanalına röportaj veren Hamas lideri, Mescid-i Aksa’yı da, Kudüs İntifadasını da hedeflerine ulaşıncaya dek korumaya devam edeceklerini söyledi ve İran’ın kendilerinden bir eksene dahil olmasını istemediğini, bu konuda aralarında bir anlaşma olduğunu ifade etti.

İslami Direniş Hareketi Hamas’ın liderlerinden Mahmud Zahar, Arap ve İslam ülkelerinin Hamas’ı kendilerince eksenlere dahil edebilecekleri bir oyuncak olarak görmemeleri gerektiğini söyledi.

İran, Filistin Direnişini Koşul İleri Sürmeden Destekliyor

Zahar, İran’ın Hamas’tan herhangi bir eksene dahil olmasını istemeden direnişe destek sunduğunu belirtti ve Hamas-İran ilişkilerini bozmaya çalışan bazı kesimler olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Zahhar, röportajda Filistin’in iç meselelerine de değindi ve uzlaşı hususunda şu açıklamalarda bulundu: “Bence Mahmud Abbas (Filistin hükümeti) tarafı uzlaşı istemiyor ve uzlaşıya varılamamasının sorumlusu olarak Hamas’ı göstermeye çalışıyor. Esasında uzlaşmayı istemeyen taraf kendileri.” 

Her türlü seçime hazır olduklarının da altını çizen Zahhar: “Gazze’de de, Batı Şeria’da da, Yasama Konseyi için de, başkanlık için de, ulusal meclis için de seçimlere hazırız.” dedi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir