Hamas: Filistin’de Zafer ve Özgürlük Yakın

Büyük Felaket’in 67. yıldönümü nedeniyle hareketin düzenlediği etkinlikte konuşan Hamas’ın Han Yunus sözcüsü Hammad Er-Rakab, “Ağlamak, sızlanmak, hüzünlenmek, moralimizi bozmak, yas tutmak için Büyük Felaket’i anmıyoruz. Biz, bu halka komplo kuran ve ona zulmedenlere, ‘İsrail yok olacak, özgürlük de mutlaka gelecek” mesajını vermek istiyoruz” dedi.

Er-Rakab sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimliğimizi yok etmek isteyenlere seslenmek istiyoruz. Bugün biz işgal edilmiş topraklarımızı sınırda oldukça ileri bir noktada gözlerimizle görüyoruz. Halkın desteğini arkasına alan direniş güçleri özgürlük için yerin üstünde ve altında durmadan çalışıyor. Direnişimiz bugün daha güçlü bir iradeyle çalışmakta, zafer ve özgürlük için umut vermektedir. Bugün yürüyüşlere katılan küçüklerimiz, mücahitlerle birlikte önümüzdeki savaşlarda kullanılacak özgürlük silahlarını havaya kaldırıyorlar.”

Hamas sözcüsü Er-Rakab daha sonra şöyle dedi: “Kudüs, Hayfa, Celil ve diğer şehirlere gireceğiz. Yaşadığımız bütün acılardan sonra Filistin’in bölünmeyi asla kabul etmediğini anladık. Akidemizde Filistin, bütün Filistin topraklarıdır. Güneyde Ummu Reşraş’tan kuzeyde Re’s’un-Nakura’ya kadardır. Bu halk arasında vatanını satan Oslo takımından başka bu topraktan taviz verecek birilerini tanımıyoruz.”