Hamas: Dışarıdan Yapılan Mescid-i Aksa Ziyaretleri İsrail’e Hizmet Ediyor

Hamas sözcülerinden Hüsam Bedran, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’ya ve camide nöbet tutan cemaate karşı dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir dini ve siyasi kin ile hareket ettiğini belirtti.

Bedran, Filistin toprakları dışından Mescid-i Aksa’ya yapılan ziyaretlerin düşmana hizmet ettiğini ve işgal rejimini dini özgürlüklere saygılı gösterdiğini söyledi.

Bedran, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, İslami Hareket Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib’in, öncesinde Şeyh Raid Salah’ın, cemaatten onlarca erkek ve kadının Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırılmasının işgal yönetiminin ne ölçüde ırkçı davrandığına işaret ettiğini söyledi.

İşgal yönetiminin barbarlığından kaynaklanan bu davranışı karşısında dünyanın ve insan hakları örgütlerinin sessiz kalmasına hayret ettiklerini belirten Bedran, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarının engellenmesinin Filistin dışındaki Müslümanları Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmeye davet eden bir avuç Filistinlinin ne ölçüde yanlışa saptıklarını gösterdiğini ifade etti.

Mescid-i Aksa’nın Filistinliler ve Hamas Hareketi için “inanç” olduğunu belirten Bedran, ne pahasına olursa olsun Filistinlilerin ondan taviz vermeyeceklerini bildirdi.