Hamas: Abbas Yönetimi Gazze’ye Yapılan Yardımları Çalıyor

Filistin Parlamentosu tarafından dün yayınlanan ve Gazze Şeridi’ne tahsis edilen bütçede yolsuzluklar olduğuna dikkat çeken raporu değerlendiren El-Berdevil, raporun Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’nden aldığı siyasi intikamı yansıttığını ifade etti.

Gazze Şeridi için Filistin Yönetimi’ne bağışta bulunan ülkelere ve o ülkelerin vergi veren vatandaşlarına seslenen El-Berdevil, “Paralarınız Filistin Yönetimi tarafından çalınıyor ve hak edenlere ulaştırılmıyor” dedi.

Filistin Yönetimi’nin çaldığı paraları Gazze Şeridi’ndeki krizin devam etmesi için kullandığına dikkat çeken El-Berdevil, bu durumun dünya barışına olumsuz yansımalarının olacağını söyledi ve bağışların teslim edildiği yerlerin iyi incelenmesi gerektiğini bildirdi.

Salah El-Berdevil, Gazze Şeridi’nde yaşayan yaklaşık iki milyon insana uygulanan intikam politikalarının Hamas’ı cezalandırma boyutunu aştığını kaydederek, Gazze Şeridi halkının tamamını etkilediğini siyasi anlaşmazlıktan öte yolsuzluk haline geldiğini belirtti.

Hamas lideri, toplumun siyasi ve sosyal tüm kesimlerinden Ramallah’taki Filistin Yönetimi’nin yolsuzluklarına karşı çıkmalarını istedi.