Home / Dünya / Orta Doğu / Haham: İsrail Rejimi ve Netenyahu, Yahudi Irkının Utanç Kaynağıdır

Haham: İsrail Rejimi ve Netenyahu, Yahudi Irkının Utanç Kaynağıdır

Neturei Karta Grubu liderlerinden David Feldman “ABD Kongresinin dünya Yahudilerin temsilcisi olarak Netanyahu’yu davet etmesi, büyük bir hata sayılıyor. Neturei Karta Grubu geniş çaplı eylemlerle ABD Kongresinin bu girişimini protesto edecek. Dünya Yahudileri, İsrail devletinin kurulduğu ilk günden beri bu devlete karşı muhalefetini açıklayarak bu işgalci rejimin Filistin halkına yönelik işlediği cinayetleri nefretle karşıladığını vurguladı. Siyonist rejim seçimlerinin, Filistin halkına ve hatta İsrail’de yaşayan Yahudilere yönelik olumlu sonuçları olmayacak. Dünya Yahudileri, İsrail rejimi adında bir kuruluşun olmaması gerektiğine Filistin halkının acıları ve üzüntülerinin sona ermesinin yegane yolunun bu rejimin yok olmasında olduğuna inanıyor.” dedi.
Feldman “İsrail devleti adına ve Yahudi halkı tarafından temsilen Filistin’in acı çekmiş halkı ile müzakere edenleri resmen tanımıyoruz ve bu müzakerelerin sonucunu da kabul etmiyoruz.” dedi.
Filistin sorununun çözüm yolunun ne olduğuna dair soruyu yanıtlayan Feldman “Bu sorunun yegane çözüm yolu, Filistin topraklarının işgalinin sona ermesidir. Bu menfur rejim yok olduğu zaman Orta Doğu’da barış ve istikrar sağlanacak. Bu durumda hem Filistin halkı barış ve huzura kavuşacak hem de Yahudiler bu topraklarda barışçıl bir ortamda yaşayabilecek.” dedi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir