Gazzeli Çocuklar Hayallerini Resmetti

Gazzeli küçük kız Hela El-Lulu, Mescid-i Aksa’nın ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarının özgürlüğe kavuşacağı güne duyduğu özlemi ifade için Filistin haritası ve ortasına içinde Mescid-i Aksa görünen bir göz çizdi.

El-Lulu, milli hayallerinin gerçekleşmesini, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kaldırılmasını ve Mescid-i Aksa’nın işgalden kurtarılmasını ümit ettiğini söyledi.

Gazzeli küçük kız, bir yandan çizdiği Filistin haritasını boyarken, diğer yandan da abluka altında şu an için tüm yapabildiğinin vatanı Filistin’e duyduğu sevgiyi ifade etmek olduğunu bildirdi.

Gazze Belediyesi’ne bağlı sanat grubunun gözetmeni ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin düzenlediği etkinliğin organizatörlerinden Malik Kureykıa, etkinliğin sloganının “Kudüs için en güzel resmi çiz” olduğunu açıkladı.

Etkinliğe yüzden fazla çocuğun katıldığını kaydeden Kureykıa, çocukların Kudüs ve Mescid-i Aksa’yla ilgili milli hayallerini çizdiklerini söyledi.

Kureykıa, çocukların yaptıkları resimlerin Filistinli Başressam Fethi Ğaben tarafından değerlendirileceğini ve en iyi beş resmi yapan çocuklara ödül verileceğini belirtti.