Filistinli Eski Esirler Rami Kemal Şelamiş Şehid Oldu

Muhabirimize bilgi veren yerel kaynaklar Cenin’e bağlı Burkin beldesinden olan Rami Kemal Şelamiş’in 9 yıldır hastane hastane dolaştığını, bu süre içinde ciddi sıkıntılar çektiğini, bütün uğraşlara rağmen tedavisinin yapılamadığını ve bugün Rabbine kavuştuğunu söyledi.

Muhabirimize bilgi veren Burkin beldesinden kaynaklar, Şehit Şelamiş ile ilgili şu bilgileri verdi: “Şehit Şelamiş 2006 yılında özgürlüğe kavuştu. Tutuklu bulunduğu 2 yıllık süreç içinde içeride Multipl Skleroz hastalığına yakalandı. Hasta olarak serbest kalan Şelamiş uzun yıllar tedavi görüyordu. ”

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan 6 bin esirden 1200’ü hasta. Gereken tıbbi hizmeti göremeyen esirlerin hastalıkları her geçen gün ağırlaşıyor ve kronik hale geliyor. Kanser gibi ağır hastalıklara maruz kalan esirlerin feryadına dünyadaki Müslümanlar da sağır.

Multipl Skleroz beyin ve omurilikte iltihabın izlendiği bir nörolojik hastalıktır. MS’da hastalığa neden olan yanlış çalışan bağışıklık sistemi hücreleri, beyin ve omurilikteki hücrelerin (nöronların) sinir kılıflarının hasar görmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda nöronlar işlevlerini doğru şekilde yerine getirememektedir.