Filistinli Direniş Grupları: İmam Humeyni İle Sözümüze Bağlıyız ve İsrail’in Kökünü Kazıyacağız

Söz konusu Filistinli temsilciler İmam Hümeyni’nin 26.ölüm yıldönümü arifesinde İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan Büyükelçisi Muhammed Fetihali ile bir araya geldiler.

Hamas, İslami Cihad, Filistin Kurtuluş Cephesi, Filistin Âlimler Birliği Meclisi, el Fetih ve Ulusal Meclisi gibi grupların temsilcilerinin katıldığı görüşmede Fetihali, İran’ın Siyonist düşmanla mücadelede Filistin halkı ve direnişini desteklediğini vurgulayarak, tekfiri terör örgütleri ve özellikle IŞİD örgütünün ortaya çıkmasıyla Filistin olayının kenara itilmesi konusunda da uyarıda bulundu.

Bölge gelişmelerinin çok karışık olduğuna işaret eden Fetihali “Tekfiri terör örgütü İslam imajını zedeleme çabasındadır ve Siyonist düşmanın menfaatlerine hizmet etmek için bölgesel ve uluslararası destekçilerinin yardımlarıyla Filistin meselesini unutturmaya çabalıyor. Bu olgu ile mücadele etmek ve bu karmaşık durumdan geçmek için herkes uyanık olmalı, hikmet ve sağduyu ile bu sorunlarla baş etmeli.

Dayatma savaşı sırasında İmam Hümeyni ve bugün de inkılap rehberliği, İslam dünyası için tekfiri terör örgütünün tehdidi ve tehlikesine rağmen ilgi odağının Filistin’e yönelik olması gerektiğini, Kudüs ve Filistin’in unutulmaması ve önceliklerin başında yer alması gerektiğini vurguladılar.”dedi.