Filistin İslami Cihad Hareketi: İran, Direniş Gruplarının Hamisidir!

İran İslam Cumhuriyeti Filistin Direnişi ve Dünyadaki İsrail-Amerika karşıtı gruplara-devletlere yardımlarını her geçen gün arttırıyor.

Filistin Direnişine bu kapsamda 1979 devriminden bu yana her türlü yardımı kendine bir vazife bilen İran İslam Cumhuriyeti; Mazlum halkların zor günlerinde de yanlarında olduğunu her defasında ortaya koyuyor.

Kudüs haber ajansına açıklamada bulunan Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halit el-Bateş, İran İslam Cumhuriyetinin, Filistinlilerin alt yapı, ekonomi, sosyal ve kültürel meselelerine ait olan yardımlarının devam etmesi temennisini dile getirdi.

Filistin meselesinin çözümü için siyasi ufuğun çıkmaza girdiği anda Kudüs intifadasının başladığını belirten el-Bateş, Filistin halkının Kudüs ve Ürdün Nehri batı yakasında Kudüs intifadasıyla bu bölgelerin İslami kimliğini değiştirerek Yahudileştirmek isteyen siyonist düşmana karşı koymada yeni bir taktik ortaya koyduklarını söyledi.

Batş: “İran Filistin’i korkmadan, tereddüt etmeden gece-gündüz destekliyor. Destekten kastettiğimiz 50 tekerlekli sandalye değil, bizzat silah yardımıdır. İran’ın Filistin’e olan desteği stratejik bir destektir” dedi.

Batş, İslamî Cihad’ın yalnızca İran’la değil Filistin meselesiyle ilgilenen her türlü tarafla ilişkilerini güçlü tutma hususunda istekli olduğunu ifade etti.

Posted in Direniş Ekseni, Filistin, İran, Özel HaberTagged , , , , , , ,