Home / Direniş Ekseni / Filistin Halk Kurtuluş Cephesi: Hizbullah’ın Yanındayız

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi: Hizbullah’ın Yanındayız

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) liderlerinden Kayid El-Gul Körfez İşbirliği Konseyi’nin Hizbullah’ı ‘terör örgütü’ ilan etmeleri üzerine yaptığı açıklamada: “Kimi terörist ilan edeceklerine dair evraklar karışmış olmalı, bu karar bölgedeki çatışma ortamının ve çelişkilerin bariz göstergesidir” ifadelerini kullandı.

El-Gul: “Siyonist işgal rejimine karşı ciddi bir mücadele yürüten ve tüm direnişçilere destek olarak bu yolda gençlerin önünü açan Hizbullah nasıl ‘terör örgütü’ olabilir? Filistin davasına sahip çıkan ve Arap milletinin maslahatını koruyan Hizbullah nasıl ‘terör örgütü’ olabilir?” ifadelerini kullandı.

El-Gul, Körfez İşbirliği konseyine bu yanlış kararı tekrar gözden geçirme çağrısında bulundu ve bu kararın siyonist işgal rejiminden başka kimseye yaramayacağını belirtti.

FHKC’nin bu karara karşı Hizbullah’ın yanında olduğunu belirten El-Gul, Filistin ve Lübnan Direnişinin siyonist işgal rejiminden kurtulana dek aynı yolda devam edeceğini ifade etti.

Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman ve BAE’den oluşan Körfez İşbirliği Konseyi, (KİK) Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah’ı “terör örgütü” ilan etmişti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir