Home / Türkiye / Gündem / Filistin Gazetesi: IŞID Lideri Ebubekir Bağdadi Tedavi İçin Türkiye’ye Aktarıldı

Filistin Gazetesi: IŞID Lideri Ebubekir Bağdadi Tedavi İçin Türkiye’ye Aktarıldı

El-Menar gazetesi, belirttiği güvenilir kaynaklarına dayanarak Irak ordusunun hava saldırısı sırasında ağır yaralanan IŞİD terör örgütü lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin, Amerikan istihbarat birimlerinin organizasyonu ile Türkiye’ye aktarıldığını bildirdi.

Gazete verdiği haber ile sık sık gündeme gelen ve Türkiye’nin de El-Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesine yaptığı ve kabul ettiği yardımlar ile bir nevi tescillenmiş olan Tekfirci Gruplar ile olan ilişkisini tekrar gündeme taşımış oldu. Halihazırda Suriye-Irak-Yemen üzerinde katliamlar yapan ve sürekli birbirleri arasında biat ve transfer gelişmeleri yaşanan grupları aslında Ilımlı kılıfı ile ayırmak imkansız.

Haber ajansları bu Filistin gazetesine dayanarak, ABD istihbarat birimlerinin Türkiye MİT teşkilatı işbirliği ile bunu yaptığını söyledi.

Söz konusu kaynaklar, Irak’ın el-Anbar eyaletinde IŞİD terör örgütüne düzenlenen hava saldırısında Bağdadi’nin iki yakın adamının Irak güçlerince esir edildiğini ve Bağdadi’nin yaralandığı haberini bildirdiklerini belirtmekteler. Bu saldırıyı IŞID terör örgütü de ikinci adamlarının bu saldırıda öldüğünü belirterek kabul etmişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir