Filistin Dışişlerinden Kudüs Çağrısı

Arabistan’ın Vas haber ajansına göre, Filistin dışişleri bakanlığı dün yayınladığı bildiride, Arap ve İslam ülkelerinden Kudüs kentinin  Yahudileştirilmesinin önlenmesi ve  özellikle de Mescidi Aksa’nın müslümanlar ve Yahudiler arasında taksim edilmesi yönündeki Siyonistlerin  sulta ve çalışmalarının derhal engellenmesi için çağrıda bulundu.

Filistin  dışişleri bakanlığı, yayınladığı bildiride, siyonist İsrail rejiminin  Kudüs ve Kudüs’teki Filistinlilere yönelik  işgal ve sultaya dayalı siyasetlerine işaretle, Kudüs’ün  her açıdan dokusunun  değiştirilmesi olduğu, Filistinlilerin bu kentten çıkarılması ve onların yerlerinin Yahudilerle doldurulmasının amaçlandığı kaydedildi.

Bildiride, bu doğrultuda Kudüs kentinde Filistinlere yönelik zorunlu göç, tutuklamalar ve  saldırıların açık bir şekilde görüldüğüne dikkat çekildi.

Filistin dışişleri bakanlığı, siyonist işgalci rejim İsrail ile başbakanı Netanhayu’yu  bu gelişmelerden meydana gelebilecek her türlü sonuçtan sorumlu  olarak gösterdi.