Home / İslam Dünyası / Filistin / Filistin Direnişinin Silahı Sadece Siyonistlere Dönüktür

Filistin Direnişinin Silahı Sadece Siyonistlere Dönüktür

Halil El-Hayye, Han Yunus’ta El-Kassam Tugayları üyesi şehit Muhammed Musa El-Estal anısına düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Mısır’ın Başsavcı Hişam Berekat suikastına Hamas’ın da karıştığı yönündeki iddialarını reddediyoruz. Hamas, Mısır’ın ulusal güvenliği konusunda duyarlıdır” dedi.

Mısır İçişleri Bakanı Mecdi Abdulgaffar, dün düzenlediği basın toplantısında, Hamas üyesi bazı kişilerin geçen yıl Haziran ayında başsavcıya bombalı suikast düzenleyen hücrenin üyelerine eğitim verdiklerini iddia etmişti.

Halil El-Hayye, direnişin silahının Filistin’i işgalden kurtarmak için olduğunu belirterek, Mısır’ın ithamlarının asılsız olduğunu ve Mısır’ın iç işlerine karışmadıklarını söyledi.

Fetih liderlerinden bazılarının Mısır’ın Gazze Şeridi’ne yönelik her türlü tedbirini destekleyecekleri yönündeki açıklamalarını “ahlaktan yoksun ucuz açıklamalar” olarak nitelendiren El-Hayye, geçen hafta Perşembe günü direnişe ait bir tünelde çalışırken şehit olan Muhammed El-Estal’ın ailesine de övgüde bulundu.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir