Filistin Direnişinden Hizbullah’a Destek Gösterisi

Uşak Suudi Arabistan Rejimi öncülüğünde satılmış sözde İslami Yönetimlerin, Siyonist İsrail’e sayısız darbeler vurmuş Lübnan Hizbullahını terör listesine alma girişimlerine tepkiler sürüyor.

Özgür ruhlu tüm Müslüman siyasetçi ve düşünürlerin tepkileri yanında en büyük tepkilerden birini de Filistin Direnişi verdi ve önceki açıklamalarından sonra gösterilerle de Hizbullah ile aynı safta olduklarını ortaya koydular.

Ramallah’ta yapılan gösteride Filistin, Hizbullah ve Suriye bayrakları taşınırken Seyyid Hasan Nasrallah ve Abdulmelik El-Husi portreleri de açıldı.

Gösteriye katılan FHKC temsilcilerinden Omar Şehade: “Direnişin arkasında duruyor ve destekliyoruz, bizler Direniş Hareketi’nin ‘terör örgütü’ olduğuna inanmıyor ve bu yöndeki kararlara karşı çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehade ayrıca Filistinli savaşçıların “Kudüs başkentli” Filistin toprakları işgalden kurtuluncaya dek savaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Gösteride siyonist işgal rejimiyle güvenlik işbirliğini sürdüren Mahmud Abbas yönetimi ve Hizbullah’ı “terör örgütü” ilan eden devletler de kınandı. Göstericiler Suud karşıtı ve Ensarullah Hareketi’ne destek sloganları da attı.

Posted in Direniş Ekseni, Filistin, Hizbullah, Özel HaberTagged , , , , , , , , , , ,