Felluce-Irak’ta Sunni ve Şii Müslümanlar Birlikte Namaz Kıldı

Bazı medya gurupları ise Felluce’de sivil Sunni katliamı yapıldığını iddia edip, karalama propagandasıyla DAEŞ’in işgaline destek veriyorlardı.

Fakat Irak Ordusuyla halk direniş güçleri, Felluce’yi Vahşi ve İslam düşmanı DAEŞ selefi Vahhabi teröristlerden temizlediler. Iraklı Şii ve Sünni Müslümanlarının Felluce camisinde vahdet Namazı kılmaları da, Irak’ta mezhep savaşı çıkarma fitnesinin suya düştüğünü gözler önüne seriyor.

Irak Ehli-Sünnet vakıflar dairesinin başkanı Abdulllatif Elhemim Felluce Cuma namazı hutbelerinde, DAEŞ’in bu şehirden temizlenmesinin Irak halkının tekfirci terörizm karşısındaki zaferi sayıldığını söyledi.

Abdulllatif Elhemim Irak ordusu ve halk direniş güçlerinin Neyneva ilindeki Musul ve bazı şehirleri de DAEŞ çetelerinden temizleme operasyonlarını başlatması gerektiğini vurguladı. Felluce’nin Tekfirci DAEŞ teröristlerinden temizlenmesinden endişe duyan Suudi krallık rejiminin dış işleri bakanı Adil El-Cubeyr , Irak halk direniş güçleri Haşdüşşabi’nin ortadan kaldırılması gerektiğini, çünkü İran’ın bu güçleri eğitip örgütlediğini, mezhepçiliği körüklediğini iddia etti.

Haşdüşşabi mücahitlerinin tekfirci selefi vahhabi terör çetelerini imhada en etkin rol ifa etmektedirler. Bu nedenle Suudi krallık rejimiyle insanlık düşmanı DAEŞ bu halk direniş güçlerine kin ve nefret kusmaktadır.

Irak ordusu, haşdüşşabi birlikleriyle Irak’ın el-Enbar Sunni Aşiretlerin omuz omuza DAEŞ’e karşı imha operasyonu düzenlemeleri, Irak halkının milli birliği ve kardeşliğini gözler önüne sermektedir. Buna karşılık dikta ve Siyonizm işbirlikçisi Suudi krallık rejiminin Haşdüşşabi fedai birliklerini karalama kampanyası, Felluce’nin DAEŞ’ten temizlenmesi zaferini gölgelemeye yönelik bir fitne ve komplodur.

Posted in Haber - Vahdet, IrakTagged , , , , , , ,