Er-Reşak, Yeni İsrail Hükumeti Irkçılık-Fanatizm Karışımı

İzzet Er-Reşak, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında bugün (7 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Netanyahu başkanlığındaki yeni hükümetin de Yahudileştirme faaliyetlerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını sürdüreceğini belirtti.

Hükümetin ilanıyla birlikte çözüm için müzakerelere bel bağlanamayacağının açıkça ortaya çıktığını ifade eden Er-Reşak, işgal hükümetine ancak direniş projesi üzerine kurulu gerçek anlamda bir uzlaşıyla karşı koyulabileceğini söyledi.

İzzet Er-Reşak, Filistin halkının topraklarını ve kutsal mekanlarını işgalden kurtarana kadar direnişini sürdüreceğini belirtti.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu, hükümeti kurması için verilen kanuni sürenin bitmesine iki saat kala hükümetin kurulduğunu açıklamıştı.

Fanatik Yahudi partilerin koalisyonundan oluşan hükümet, 120 sandalyeli işgal rejimi parlamentosunda sadece 61 milletvekilinin desteğine sahip. Bu nedenle gözlemciler hükümetin zayıf olduğu ve birçok sorunla karşı karşıya kalacağı yorumunda bulunuyor.