Home / İslam Dünyası / Yemen / Ensarullah’tan Yaptırım Kararına Tepki

Ensarullah’tan Yaptırım Kararına Tepki

El’Meyadin kanalına  göre,  Buheyti, BM Güvenlik Konseyi kararına, Fars Körfezi işbirliği konseyi’nin planı çerçevesinde Yemen Ensarullah halk hareketi aleyhinde  alınmış zalimce bir karar olarak tepki gösterirken; bu gibi ‘Zalimce’ kararların Yemen halkının  devrimci hareketi ve terörizmin yok edilmesi konusunda yolunu sürdürmesinde Yemen halkına geri adım attıramayacağını söyledi.

Ali El’Buheyti, Ensarullah halk hareketinin   ülke dışından silahlara ihtiyacı olmadığını ve ayrıca uluslar arası  kararların bu hareketin üzerinde bir etkisinin de olmayacağını söyledi. BM Güvenlik Konseyi, dün Fars Körfezi İşbirliği Konseyi’nin  Ensarullah halk hareketi aleyhindeki  planını onayladı.

Fars Körfezi İşbirliği Konseyi’nin  Ensarullah halk hareketi aleyhindeki  planı, Ensarullah hareketine silah yaptırımı, bu hareketin lideri Abdulmelik el’Husi ve eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in oğluna yaptırımı içeriyor. Sözkonusu planın onaylanmasıyla Ali Abdullah Salih ve oğluna seyahat yasağı getirilirken Yemen Ensarullah halk hareketinden de  iktidarı teslim etmesi istendi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir