Emperyalist ABD: Türkiye İle Her Gün Temastayız

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony John Blinken, sözde IŞID ile mücadelede Türkiye’nin önemli bir ortak olduğunu belirterek, iki ülkenin bu konuda yakın iş birliği içinde olduğunu ve bunun derinleştirilmesi konusunda hemen her gün temasta bulunduklarını söyledi.

Ancak Emperyalist ABD’nin Işıd ile aslında bir savaş içinde olmadığı ve Işıd teröristlerine silah yardımı yaptığı ortaya çıkan gerçeklerle netleşmişti. Bu durumda Amerika’nın Türkiye ile ne konuda önemli bir ortak olduğu ve ne için günlük temas kurduğu bir soru işareti olmuştur.

Aynen sözde El-Kaide ile mücadele ve Irak’ta sözde var olduğunu iddia ettiği silahlar bahanesiyle çıkardığı savaşlarda olduğu gibi Emperyalist ABD’nin yeni oyuncağı da Işıd (Daeş) olmuştur. Bu teröristleri alttan destekleyen ABD görünüşte de sözde bunlarla savaş içinde olmaktadır.

Önemli soru ise Türkiye’nin neden ABD gibi bir Emperyalist ülkenin bu pis oyunlarına alet-partner olduğu ve halkının bu süreçlerden neden tam anlamıyla haberdar etmediğidir.

Suriyeli muhaliflerin eğitilmesiyle ilgili de sorulan soruya Blinken, ABD ordusu ve müttefik güçlerin halihazırda Suriyeli muhalifleri eğitmeye başlamış olduğunu söyledi.