Ehl-i Sünnet Alimi Matuk: Şii-Sunni Fitnesi İsrail’e Hizmet Ediyor

Kuveyt İslami İttifak Kurumu Genel Sekreteri Şeyh Hüseyin Matuk, Filistin’in işgal edildiği “Nakba gününü” ümmetin ölüm günü olarak niteleyerek şöyle konuştu:

O gün ümmet zillet elbisesini giydi ve özgüvenini tamamen kaybetti. Bugün ise İslam’ın azılı düşmanları Şia ile Ehlisünnet arasında fitnecilik çıkarmak suretiyle onları asli gündemleri olan Filistin meselesinden uzaklaştırmanın peşindedir. Maalesef büyük ölçüde de bunu başarabilmiştir. Filistin neredeyse Müslümanların gündeminden çıkmak üzere… Onun için Müslümanlar çok uyanık olmalıdırlar.

Filistin’in işgali olarak bilinen “Nakba gününün” altmış sekizinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda konuşan Şeyh Matuk, sözlerine şöyle devam etti:

Biz yaşadığımız şu çağda başka bir “nakba” (işgal) ile karşı karşıyayız. Mezhepçilik fitnesini tezgâhlayanların amacı Siyonist rejimi korumaktır. Bugün özellikle Kuveyt’te bu oyunu bozmak için Şia ile Ehlisünnet arasındaki görüşmeler sıklaştırılmalı, daha fonksiyonel bir hale getirilmelidir. Bugün Lübnan Hizbullah hareketi ve Filistin direniş cephesi birçok Müslüman ülkeden destek görmedikleri halde Siyonist İsrail’i yenmeyi başarabiliyorsa bizler Şia ve Ehlisünnet olarak Filistin davasında ortak hareket etmeyi ve o kardeşlerimize destek olmayı bilmeliyiz.

Posted in Haber - VahdetTagged , , , , , ,