Home / İslam Dünyası / Filistin / Ebu Avn: Mahmud Abbas İcraatları İsrail’e Hizmet Ediyor

Ebu Avn: Mahmud Abbas İcraatları İsrail’e Hizmet Ediyor

Bugün basın açıklaması yapan Hamas lideri Ebu Avn, Abbas’a bağlı güçlerden öğrencilere yönelik takip ve tutuklamalara son vermelerini isteyerek, yaptığı uygulamaların Filistin halkının uzlaşıyla ilgili beklentisine aykırı olduğunu söyledi.

Filistinli gruplarla, Filistin toplumundaki onurlu şahsiyetlere de çağrıda bulunan Ebu Avn, Abbas güçlerinin Filistin halkına yönelik hiç de milli olmayan bu baskı ve zulümlerine karşı bir duruş sergilemelerini, bu güçlerin yaptığı haksızlıkların bardağı taşırdığını ve yaptıklarıyla sadece işgal rejimine hizmet ettiğini ifade etti.

Öğrencilere de seslenen Ebu Avn, her türlü baskı ve engellemelere rağmen yollarına devam etmelerini, tarihin yapılanları ve bu halkın onurlu insanlarına reva görülen zulümleri affetmeyeceğini, yapanların alınlarına kara bir leke olarak bırakacağını kaydetti.

Öğrenci konseyi seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde işgal güçlerinin baskı, takip ve tutuklamalarına paralel olarak Abbas güçleri yaptıkları operasyonlarda onlarca üniversite öğrencisini gözaltına aldı.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir