Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Dünya Nükleer Tehdidi Korsan İsrail

Dünya Nükleer Tehdidi Korsan İsrail

Tümgeneral Reşid, yaptığı açıklamada, uluslar arası muteber bazı  kaynaklara göre terör rejiminin 200 ila 400 arasında atom bombasına sahip olduğunu  ve bunların gerçekte dünyanın güvenliği için tehdit oluşturduğunu söyledi.

Tümgeneral Reşid, maalesef batılıların son yıllarda   İran nükleer meselesini,  siyonist İsrail’in öldürücü kitle imha  silahları ve atom bombaları gerçeğini kamuoyundan gizlemek veya gerçekleri saptırmak için bir bahane olarak kullandıklarını belirtti.

İranlı askeri yetkili,  İran’ın son yıllarda uluslar arası atom enerjisi kurumu ile çok yönlü işbirliğinde bulunduğunu  belirterek, denetçilerin bu zamana kadar İran’la ilgili yaptıkları açıklamada,  atom bombasında kullanılan  uranyumun yüzde 90 zenginleştirme işleminin ve de İran’da  kitle imha silahlarının üretildiği veya depolandığı gibi bir  açıklama yapmadıklarını zira İran’ın bu tür silahlara kesinlikle karşı olduğunu söyledi.
İslami İran genelkurmay başkan vekili tümgeneral Gulam Ali Reşid, İran’ın nükleer enerji ve  teknolojiden yararlanma hedefinin tamamen barışçı olduğunu belirtti.06/05

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir