Home / İslam Dünyası / Uygur-Doğu Türkistan-Urumçi / Çin Rejiminden Uygur Müslümanlarına Tedavi İçin Sabıka Kaydı Şartı

Çin Rejiminden Uygur Müslümanlarına Tedavi İçin Sabıka Kaydı Şartı

Çin Rejimi Müslüman Uygur Türklerine yapmakta olduğu baskı, işkence ve zulmüne her gün bir yenisini ekliyor. Acil hastaların ve trafik kazasında yaralananların Hastanelerde tedavi olabilmesi için sabıka kaydı getirilmesi istiniyor. Siyası yönden sakıncalı olanlar ile her hangi bir olay veya suçtan  sabıka kaydı bulunanlar tedavi edilmiyor ve bu  tür hastalar ölüme terkediliyor.

Aşağıda görülen Resmi belge Aksu İli, Toksu İlçesi Emniyet Müdürlüğü Yultuzbağ Kenti Polis Merkezi’nce trafik kazasında ağır yaralanan bir Uygur Türkü kazazede için düzenlenen Çince bir belgedir. Çin anayasası ve özerk bölge yasasına göre Uygur bölgesi sınırları içerisinde her türlü resmi yazışmalar Uygur Türkçesi ile yapılmasını emrediyor.

Dünyanın hiçbir rejiminde veya ülkesinde acil hasta ve yaralılara savaş şartlarında bile olsa insanı olarak müdahele edilir ve tedavileri yapılır. Bu husus insanlığın ortak kabul ettiği bir beşeri kaidedir. Ancak, bu insanı kaide Çinli Rejimi  Müslüman Uygurlar için ihlal ediliyor.

Çince olarak düzenlenen bu belgenin tercümesi şöyledir ;

Toksu-Belge

İLGİLİ MAKAMA DÜZENLENMİŞ RESMİ BELGEDİR.
Aksu İli TOksu(Şhua)İlçesi Yultuzbağ Kenti (Güngxi) Çilan Köyü 6.gurup adresinde oturan  Çin kimlik No. : 652 925 1977 0107 25 19  No.lu Samet Ubey geçirdiği bir trafik kazasında ağır derecede yaralanmıştır. Sağlık durumu çok ağır olup, bir an önce tedavi edilmesi gerekmektedir.
Adı geçen yaralı Samet Ubey’ın siyası geçmişinde her hangi bir sorun yoktur. Ayrıca sabıka kaydı de bulunmamaktadır.
Adı geçenin Hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında tedavi edilmesi uygundur.

Aksu İli Toksu İlçesi Emniyet Müdürlüğü
Yultuzbağ Kenti Polis Merkezi Amirliği(Resmi mühür)
Merkez Amiri A.Emin (Özel mühür)

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir