Bosna Hersek Halkı Siyonist İsrail Bayrağını Ayaklar Altına Aldı

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri B Grubu’nda Bosna Hersek-İsrail arasındaki maçta Bosna tribünlerinden ‘Filistin’ tezahüratı yapıldı.

Bosna’da oynanan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri B Grubu maçında karşı karşıya gelen Bosna Hersek-İsrail maçını 3-1’lik skorla Bosna Hersek kazandı.

Bu önemli mücadelede iki takım arasındaki gerginlikten dolayı güvenlik en üst düzeydeydi.

“Yüksek riskli” olarak nitelendirilen ve konuk takım taraftarlarının bulunmadığı maçın başında, İsrail marşının çalındığı sırada Bosna Hersekli taraftarlar “Filistin” sloganları attı.

Öte yandan Bosna müslümanlarından kalabalık bir grub bu müsabakadan önce İsrailli futbolcuların kaldığı otelin önünde toplanarak İsrailli oyunculara pet şişeleri ve Molotof kokteyli fırlattılar.

İsrailli futbolcuların çok sıkı güvenlik çemberi altında oldukları belirtilmektedir. Bosnalı göstericiler daha sonra İsrail’in bayraklarını ayaklar altına atarak çiğnediler.

Bosna taraftarların ayrıca stadyumda Hitler nazi bayrağı ile İsrail’in bayrağının aynı motifler üzerinde yer alan bir bayrağı da dalgalandırdıkları ve İsrail’in gerçekte nazilerin bir uzantısı olduğunu bildirdiler.