Home / Foto Galeri / Bordo Bereliler Siyonist İsrail Silahlarını Kullanıyor; Peki Milli Savunma Sanayi Açıklamaları Ne Oldu?

Bordo Bereliler Siyonist İsrail Silahlarını Kullanıyor; Peki Milli Savunma Sanayi Açıklamaları Ne Oldu?

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in taşınmış Süleyman Şah Türbesini ziyareti esnasında onu koruma görevi yapan Bordo Bereli askerle dikkat çeken detay; kamuoyuna sunulan Milli Savunma Sanayi haberlerinin yalan mı olduğu kuşkusunu doğurdu.

Ancak 2008 yılında Milli Savunma Bakanı ve MKE Genel Müdürünün birlikte yaptığı açıklamada 2009-2010 yıllarından itibaren yerli üretim Milli Piyade Tüfeği kullanılacağı iddia edilmişti. Ancak en özel birliklerin bile daha Milli Silaha! geçemediği ortaya çıktı.

Ayrıca Tavor’un bu versiyonları eski değil yani yakın zamanlı üretim. Bu da One Minute çıkışı sonrası alınmış olma durumunu ortaya çıkarıyor ve Türkiye-Siyonist İsrail arasında varmış gibi gösterilen krizin aslında görünenden farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Haberlerde sık sık yerli tank-helikopter-zırhlı araç-otomatik tüfek-füze-uydu gibi açıklamalar yapılırken; TSK’nın en özel birliklerinden olan Bordo Berelilerin piyade tüfeği gibi basit bir silah çeşidinde bile sözde düşman olduğumuz Siyonist İsrail silahlarını kullanması cevap bekleyen sorular arasına girdi.

hani-nerede-modern-milli-tufek-bordo-bereliler-israil-silahi-kullaniyordc0ae031474e831fe19f

c180189658

7235bcd285

RAJrJ

tavor_04

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir