Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Bir Yılda 15 Siyonist İsrail Askeri İntihar Etti

Bir Yılda 15 Siyonist İsrail Askeri İntihar Etti

Siyonist İsrail ordusunda geçen yıl 15 askerin intihar ettiği bildirildi. Korsan İsrail ordu sözcülüğünden verdiği bilgiye göre, “2015 yılında da bir önceki yılda olduğu gibi 15 İsrail askeri intihar etti.” Yetkililer intiharların sebepleri hakkında bilgi vermezken, “bunun azaltılması yönündeki çabaların devam edeceğini” belirtti.

Korsan İsrail ordusundan gönderilen yazılı açıklamada, “Ordu, intiharların önlenmesine büyük önem veriyor. Bu konuda eğitim almayan hiçbir İsrail ordu yetkilisi yok. Ordu (bu durumdaki askerlere) yardım etmek amacıyla çeşitli programlar uygulamakta, bu konudaki bilinci arttırarak, yetkililerine ciddi (intihar) vakaları ile ilgilenebilmek için doğru kabiliyetleri kazandırmaya çalışmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, alınan önlemler arasında “askerlerdeki stres vakalarını tanıyabilmek ve intiharı önlemek için gerekli özel eğitim verilmesinin de yer aldığı” kaydedildi.

Askerlik hizmetinin zorunlu olduğu Siyonist İsrail’de bu süre kadınlar için 2 yıl, erkekler için ise 2 yıl 8 ay. Ayrıca muharip bir Korsan İsrail askerine ayda yaklaşık 423 dolar (1,616 şekel) maaş veriliyor.

Check Also