Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / BAE’li Yetkili: İsrail’i Arap Birliğine Almalıyız!

BAE’li Yetkili: İsrail’i Arap Birliğine Almalıyız!

Suudi Arabistan’ın Körfez’deki müttefiki BAE’ye bağlı yedi emirlikten biri olan Dubai’nin Emniyet Müdür Yardımcısı Dahi Halfan, resmi twitter sayfasından yaptığı açıklamalarda Siyonist İsrail’in Arap Birliği’ne alınması çağrısı yaptı.

Halfan, Filistin devletinin kurulmaması teklifini dile getirerek “Bölgede Filistinlileri içine alan bir İsrail devletiyle yetinilmeli, bu devlet Arap Birliği’ne de alınmalı” dedi.

Arapların liderliğindeki Filistin devletinin fazlasıyla başarısız olduğunu savunan Halfan, Yahudilerin liderliğindeki devletin hem Yahudi-Arap barışını sağlayacağını, hem de başarılı bir yönetim olacağını belirtti.

Bu iddialardan birinin sahibi İsrail İstihbaratı’na yakınlığı ile bilinenen Debka sitesi idi. Debka, Sisi’nin yaptığı askeri darbenin başarılı olması için Mısır askeri istihbaratı koordinesinde yapılan toplantılara Mossad, Prens Bandar bin Sultan başkanlığındaki Suudi Arabistan istihbarat örgütü, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Polis Şefi ve istihbaratçısı Korgeneral Dahi Halfan’ın katıldığı iddiasında bulunmuştu.

“İnterpol, Nasrallah’ı Yakalamalı”

Halfan, Arap basınında geniş yankı bulan son açıklamasında ise Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah hakkında İnterpol’den yakalama kararı çıkarılması gerektiğini söylemişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir