Home / İslam Dünyası / Filistin / Arabistan: Filistin Meselesi Önceliklerimizden Değil

Arabistan: Filistin Meselesi Önceliklerimizden Değil

Suudi Arabistan dışişleri bakanı Adil el-Cubeyr Siyonist basından Maariv’e verdiği demeçte Suudi Arabistan’ın Siyonist rejim ve Filistin arasında uzlaşmanın sağlanması için çabalarına devam edeceğine işaretle, fakat daha önce Suriye krizinin çözümlenmesi ve IŞİD terörizmin yok olması gerektiğini belirtti.

Çocuk katili Siyonist rejimi, Filistinli gençleri yeniden katliamına başladığı bir dönemde, Arabistan dışişleri bakanı Siyonist medyaya böyle bir açıklamada bulunuyor. Siyonist askerler yaklaşık iki haftadan beri başta Suudi Arabistan olmak üzere bazı Arap rejimleri ve uluslararası toplumun utanç verici suskunlukları gölgesinde, Filistin sivil halkını ve özellikle gençleri Kudüs ve Ürdün nehri batı yakasında kurşunlayarak şehit ediyor.

İslam dünyası son yıllarda ve günlerde bazı Arap ülkelerin münafık tutumları nedeni ile bazı Müslüman ülkelerin zulmüne şahit oluyor. Arabistan sözde Müslüman bir yönetim ve sözde Haremeyn Şerif’in hizmetçisi ancak aynen Siyonist rejimin yıllarca Filistinli kadın ve çocuklara karşı işlediği cinayetler gibi Yemen’de katliamlar yapmakta.

Son 5 yılda Suudi Arabistan’ın siyasetlerine bakıldığında Riyad ve Tel Aviv’in bir madalyonun iki yüzü olduğu anlaşılıyor. Zira onların işbirliği, İslam’da büyük ve derin yaralar açmıştır. Suriye, Yemen, Irak ve Bahreyn gelişmeleri, Arabistan zulmünün bariz örnekleridir. Arabistan kiralık katiller ve vahşi IŞİD canilerine destek vererek, bu ülke halkının katliamında direkt rol alıyor. Arabistan kendi petro dolarları ile kendi vahşi savaşçılarını dünyanın dört bir yanından Suriye’ye göndererek, onları en çirkin cinayetler işlemeye kışkırtıyor.

Buna ilaveten Arabistan batı ve özellikle Amerika’nın askeri teçhizatı ve Siyonist rejimin askeri işbirliği ile Yemen’in masum halkının kanını akıtıyor. Alınan çok güçlü bilgilere göre Siyonist rejim savaş uçakları, Amerikan-Arap savaş uçakları ile birlikte, Yemen halkına en vahşi saldırıları gerçekleştiriyor.

Arabistan ve Siyonist rejimin bölgede ve özellikle Yemen ve Suriye’deki işbirliği, İslam dünyası için çok büyük bir musibettir ve bu işbirliği söz konusu ülkelerde bir çok feci cinayete sebep olmuştur. Arabistan Yemen halkına karşı dururken, Suriye’de teröristlerle işbirliği yaparak Suriyelileri katliam ediyor ve Bahreyn’de de Al-ı Halife rejimi ile işbirliği içinde ülkedeki inkılabı bastırıyor.

Siyonist rejim ve Arabistan’ın güvenlik ve askeri işbirliği, Al-ı Suud’un Siyonist rejimin Filistin’deki cinayetlere gözlerini kapatmasına ve dışişleri bakanı Adil el-Cubeyr’in Maariv’e verdiği demeçte, Filistin’in onların önceliği olmadığını açıkça söylemesine sebep olmakta.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir