Home / İslam Dünyası / Filistin / Abdullahiyan: Filistin’deki Gelişmeler Yeni İntifada’nın Yeşermesi

Abdullahiyan: Filistin’deki Gelişmeler Yeni İntifada’nın Yeşermesi

Abdullahiyan yaptığı açıklamada, Filistin’de yaşanan yeni gelişmeler ve Filistin halkı ve gençleri arasındaki direnişin, Siyonistlerin saldırıları ve çocukları öldürmesine tepki olarak yeni intifadanın şekillendiğini gösterdiğini söyledi.

Abdullahiyan, sistematik olarak insan haklarının ihlal edilmesi, Aksa camisine yönelik saygısızlık ve hakaretle, ve Siyonistlerin şirretliklerini, İslam dünyası yapısındaki sorunlar, akılsızca izlenilen siyasetler ve bölgede terörist yetiştiren yatırımların sonucu olduğunu belirtti.

Abdullahiyan, maalesef İslam ülkelerinde altyapıları tahrip etmenin, bazı tarafların Siyonist rejim stratejileri ile paralel olarak savaş yanlısı siyasetler izlemekle Siyonist rejime destek sayıldığını ifade etti.

Abdullahiyan tekfirci teröristlerin Siyonist rejim hapishanelerinde tedavi edilmesi ve son günlerde Filistinli gençleri şehit etmenin, perde arkasındaki gerçekler ve gelişmeleri su yüzüne çıkarttığını ve bölge halkı ve hükümetlerin benzer komplolar konusunda nasıl davranacaklarını belirlediğini söyledi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir