ABD’nin Çin’e Korona Baskısı ve FBI Raporu

Gelen son dakika haberine göre corona virüsü dünyaya diz çöktürmeye devam ediyor. Çin, corona virüsü salgınının politize edilmesini ve “Çin virüsü” olarak adlandırılmasını eleştirirken ortaya çıkan bir belge dünya gündemine oturdu. Bundan tam bir yıl öncesine ait olan FBI raporu, tam anlamıyla infial yarattı.

Olayda ele geçirilen üçüncü bir şişenin içerisinde ise potansiyel olarak ölümcül bir gıda zehirlenmesi böceği E Coli suşu içerdiği bildirildi.

Belgelenmemiş olan bu sevkiyat, ABD’li bilim adamları tarafından ciddi bir tehlike olarak görüldü.

 Yahoo News tarafından yayınlanan raporda, “Kitle İmha Silahları Müdürlüğü, kişisel taşınan ve / veya kontrol edilen bagajlarında kayıt dışı ve belgesiz biyolojik materyalleri Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyan yabancı bilimsel araştırmacıları biyogüvenlik riski olarak değerlendiriyor” ifadeleri kullanıldı.

FBI olayla ilgili ayrıntılı yorum yapmayı veya Çinli bilim insanının kimliğini deşifre etmeyi reddetti.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nde Trump yönetimi için Çin uzmanı olan Emekli Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Robert Spalding, bunun gibi düzinelerce vaka olabileceğini söylüyor.

Tuğgeneral Robert Spalding, genellikle kuryenin de ne taşıdıklarını bilmeyebileceğini vurguluyor.

Tuğgeneral Spalding, bu gibi gönderilerile ilgili, “Bazıları ABD’nin tespit ve müdahale etme yeteneğini test etmek için kasıtlı olabilir” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Diğerleri ise fırsatçı davranmaya çalışanlar olabilir.”

Rutgers Üniversitesi’nde kimyasal biyoloji profesörü olan Richard Ebright, Covid-19 salgınının kasten ortaya çıkarılmış olduğuna dair hiçbir kanıt olmamakla birlikte, bir laboratuvar kazası olması olasılığının göz ardı edilemeyeceğini söylüyor.

Bu virüsün insan topluluğuna, saha araştırması yapan bir laboratuvar çalışanının yanlışlıkla enfeksiyon bulaştırması veya bir laboratuvardaki numuneyi araştıran bir laboratuvar çalışanının hatası nedeniyle bulaşma olasılığı” olduğunu söyledi.

Çin Dış İlişkiler Konseyi’nde kıdemli bir uzman olan Yanzhong Huang, Çin’in biyogüvenlik düzenlemelerinin derinden kusurlu olduğunu kabul etti.

Yanzhong Huang, “Bu nedenle [Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping] Şubat ayında biyogüvenlik ve biyogüvenlik mevzuatını güçlendirmekten bahsetti” ifadelerini kullandı.

Bu haber dünya medyasına düşer düşmez, adeta ABD’nin bir medya misillemesi başladı ve dünya ortaya çıkan bir belgesele kilitlenmek istendi.

ABD’DEN ÇİN’E, KARŞI ATAK VE SAHTE HABER SERVİSİ!

Yukarıdaki belgeler her şeyi ABD’nin planladığını gösterirken, ABD istihbaratları, bu lekeyi kendilerinden alıp Çin’in üzerine yıkmak için hemen karşı atağa geçip aşağıdaki haberi medyaya servis ettiler.

Dün ortaya çıkan FBI raporunun ardından bugün de Hubei’deki izbe ve karanlık mağaralarda çekilmiş olan 7 dakikalık belgesel, yeni tartışmaların fitilini ateşledi. Çinli bir virüs araştırmacısının Hubei’deki gizemli mağaralarda vahşi yarasalar yakaladığını gösteren belgesel, corona virüsünün Wuhan’daki Çin Bilim İletişim Merkezi’nde doğmuş olabileceği imajı yaratmayı amaçlıyor.

Corona virüsü ile ilgili mevcut bütün karineler, bu virüsün Wuhan Viroloji Enstitüsü ürünü gibi gösterilerek ABD ordusunun elinden çıkmış olduğu yönünde. Corona virüsünün ABD ordusu , yani PENTAGON tarafından tasarlanmış büyük bir planın sadece bir parçası olduğu kanaati giderek güçleniyor.

Posted in Dünya