Home / Dünya / Amerika / ABD Generali Clark: “Hizbullah’a Karşı IŞID’ı Destekledik”

ABD Generali Clark: “Hizbullah’a Karşı IŞID’ı Destekledik”

ABD’li General, Işıd ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Amerika’nın dünya terörizminin asıl destekçisi olduğunun ifşa edildiği bu röportajda, aynen El-Kaide olayındaki gibi Amerika’nın sözde düşman olduğu teröristleri aslında desteklediklerini itiraf eden Clark, yeniden ABD emperyalizminin gerçeklerini gözler önüne serdi.

Hizbullah’a ve Suriye’ye karşı olduklarını her fırsatta ifade eden ABD yetkilileri, bu açıklama ile Direniş Cephesinin karşısında olan her grubu destekleyeceklerini de açıklamış oldu. Ayrıca bu desteği direkt kendileri değil, bölgedeki müttefikleri ile yaptıklarını söyleyen Clark, Acaba Hangi Müttefikler? sorusunu da akla getirdi tekrardan.

Amerika Müttefikleri De Hizbullah’a Karşı IŞID’e Yardım Etti

NATO’nun eski Avrupa Komutanı ABD’li General Wesley Clark, CNN’e verdiği demeçte IŞİD’e ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Müttefiklerimiz IŞİD’e para yardımında bulundu” diyen Clark, ABD’nin  Hizbullah’ı yok etmek için Ortadoğu’daki müttefikleri aracılığıyla IŞİD gibi grupları cesaretlendirdiğini belirtti.

Clark, ABD’nin Hizbullah’ı yok edecek dinamikleri ararken “Daha güzel bir dünya” gibi sloganlarla askere adam almasına gerek olmadığını, Şiileri en büyük düşman olarak gören aşırılarla iş tutmasının daha pragmatik olduğunu söyledi.

 

Check Also